سیلیس گستر ملایر
سیلیس گستر ملایر
سیلیس گستر ملایر
سیلیس گستر ملایر
سیلیس گستر ملایر
سیلیس گستر ملایر

دولومیت

دولومیت چیست ؟

 

دولومیت به رنگهای مختلفی از جمله خاکستری مایل به کرم و سفید مایل به خاکستری یافت میشوند ولی با رنگهای دیگر مانند سفید , زرد , سبز و سیاه هم دیده میشوند .
دولومیت دارای وزن مخصوص 2/6 گرم برسانتیمترمکعب , سختی آن 4-3/5 ودارای جلای شیشه ای یا مرواریدی می باشد .عناصر تشکیل دهنده دولومیت عمدتا اکسید منیزم (MJO) و آهک (Cao) می باشد . ولی ممکن است عناصر دیگری چون اکسیدهای آهن , سدیم و پتاسیم نیز در ساختمان آنها یافت شود .
دولومیت به صورت لایه های عظیم با ضخامت های چند ده فوتی یافت می شود .آنها حدودا 15% پوسته زمین را می سازند وبه مقدار زیاد در تمام نقاط دنیا یافت شده اند و به عنوان یکی از اجزاء رایج سنگهای رسوبی شناخته می شوند.سنگهای حاوی دولومیت را با همان نام دولومیت یا سنگ آهک دولومیتی می شناسند. کانی ها ی کربناته شامل کلسیت , آراگونیت , دولومیت میباشد . سنگهای کربناته به خاطر خواص فیزیکی خود پایه های اساسی صنعت مصالح ساختمانی را تشکیل می دهند و ازبدوتمدن بشری مورد استفاده بوده در حال حاضرمصارف این سنگها رو به افزایش است رسوبات کربناته از کلسیت ( کم یا پرمنیزم ) ویا آراگونیت و مقداری نیزدولومیت , پیریت و کواتز تشکیل شده اند .

جزئیات پروژه

  • نوع محصول : دولومیت
  • قیمت:

سوالی دارید؟در واتس اپ از ما بپرسید

به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید